niedziela, 2 grudnia 2012

Rolety rzymskie – nowoczesne i funkcjonalne


Chcesz zmienić wystrój okna bądź zaaranżować je od podstaw? Jeśli tak, koniecznie musisz zwrócić uwagę na nowoczesne rolety rzymskie, które są połączeniem ozdobnych zasłon z nieco bardziej tradycyjnymi żaluzjami. Rolety rzymskie to wprawdzie nieco niekonwencjonalna dekoracja okienna i zarazem wciąż jeszcze mało popularna, ale jak się okazuje, ma ona wiele zalet.


Duży wybór rolet na rynku sprawia, że elementy te są w stanie doskonale wpasowywać się
w charakter, w którym zostało zaaranżowane wnętrze. Do wyboru mamy także bardzo szeroką gamę materiałów, z których wykonywane są rolety. Rzymskie modele z całą pewnością znakomicie wpasują się nie tylko w estetykę naszego wnętrza, ale także bardzo szybko staną się funkcjonalną częścią okiennej dekoracji. 

Wybierz odpowiedni model

Producenci rolet oferują nam coraz ich różnorodniejsze modele. Już teraz w sklepach możemy znaleźć więc nie tylko rolety gładkie, ale również transparentne oraz zaciemniające, które przykuwają uwagę interesującymi wzorami oraz fakturami. Oczywiście roleta rolecie nierówna, dlatego szczególną uwagę powinniśmy zwrócić nie tylko na materiał, z którego została wykonana roleta, ale również na tak zwaną przesłonę. Możemy zdecydować się na roletę montowaną do ściany lub na roletę zawieszaną po prostu na ramie okiennej.


Ważną rolę wydaje się także pełnić wykończenie tkaniny. Jeśli zależy nam na tym, by uzyskać rezultat romantycznej i lekkiej firany, wówczas postawmy na tkaniny woalowe bądź na zwiewne falbany. Natomiast do wnętrz zaaranżowanych w stylu nowoczesnych świetnie wpasują się standardowe upięcia, gładkie materiały lub tkaniny z odważnymi, geometrycznymi wzorami. 

Ciekawą propozycją dla wymagających osób mogą okazać się tak zwane podwójne rolety rzymskie, które są wyposażone w dwie warstwy tkaniny oraz w dwa niezależnie od siebie mechanizmy regulujące. Takie rolety rzymskie łączą w sobie funkcję firanki oraz zasłonki. Rozwiązanie to świetnie pasuje do wnętrz jasnych i przestronnych, a więc do salonów oraz pokoi dziennych. 

Czy materiał to wszystko?


W przypadku rolet rzymskich materiał to nie jedyny element, na który należy zwrócić uwagę. Rolety poza funkcją dekoracyjną powinny odznaczać się również wysoką funkcjonalnością. Powinny być także wygodne w użytkowaniu. Dlatego poza rodzajem tkaniny, zwróćmy także uwagę na to, czy ciężko daną roletę będzie utrzymać w czystości czy też nie. Najlepszym wyborem pod tym względem okazują się być przede wszystkim rolety na aluminiowych szynach, które można odczepiać i prać. Również rolety na szelkach wydają się być wygodne i jednocześnie dość łatwe do ściągania oraz prania. Rolety rzymskie na ogół posiadają wbudowany system łańcuszkowy, który w znacznym stopniu ułatwia ich obsługę.

Dodaj wnętrzu elegancji


Chcesz zamieszkać w stylowym i eleganckim wnętrzu? Jeśli tak, to rolety rzymskie
w mgnieniu oka pozwolą ci zmienić charakter twojego wnętrza. Są one nie tylko wygodne
w obsłudze, ale dodają wnętrzu niepowtarzalności, oczywiście pod warunkiem, iż umiejętnie je dobierzesz do wnętrza. Powinny być dopasowane nie tylko kolorem, ale również wzorem lub fakturą.
Obecnie można wymienić kilka powodów do zawieszenia rolet w swoich oknach. Pierwszym z nich okazuje się być wygoda obsługi, natomiast drugi to gwarancja eleganckiego
i przytulnego wnętrza zarazem. Oczywiście to, jaką roletę wybierzemy, zależy tylko
i wyłącznie od naszych własnych gustów i upodobań. Im jednak będzie ona bardziej oryginalna, tym oryginalniejszy wygląd nadamy naszemu wnętrzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz