niedziela, 13 maja 2012

Żakardowa elegancja w klasycznym stylu


Tradycyjne, bogato zdobione wnętrza wymagają właściwej oprawy. Zamiast lekkich i zwiewnych tkanin, warto postawić na nieco cięższy, pięknie zdobiony żakard, który każdemu pomieszczeniu nada subtelnego uroku i niezwykłej elegancji.Żakardowe Zasłony, choć cięższe od popularnych woali i oragantyn, nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wbrew pozorom, wcale nie są ciężkie i przytłaczające. Żakard jest delikatny, gładki i elastyczny, a zawieszony na oknie tworzy miękkie, ładnie układające się fale. Jest przytulny i ciepły, dzięki czemu w każdym wnętrzu stworzy niezwykły klimat.

Żakard jest nie tylko piękny, ale też praktyczny. Zasłony można prać zarówno w pralce (z właściwym programem), jak i ręcznie. Po upraniu nie trzeba ich prasować, nie gniotą się i od razu można zawieszać je na oknie.


Do każdego pomieszczenia


Doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, ale też nowoczesnym pomieszczeniom mogą nadać uroku i charakteru. Zasłony wykonane z żakardu nadają się zarówno do aranżacji dużych okien w salonach czy sypialniach, jak i w pomieszczeniach użytkowych — na kuchennym oknie sprawdzą się lepiej niż delikatne i szybko niszczące się woale czy tiule.


Żakardy mogą być pojedyncze lub wielowarstwowe. Te pierwsze są lżejsze, idealne do zdobienia okna salonowego czy w pokoju dziennym. Natomiast grubsze tkaniny, złożone z kilku warstw to doskonała propozycja do sypialni — chronią przed wnikaniem światła do pomieszczenia, sprzyjając atmosferze relaksu i wypoczynku.


Matowe, błyszczące, we wzorki


Zasłony żakardowe mogą być wykonane z matowej lub lekko nabłyszczanej przędzy, która ładnie mieni się na oknie. Równie ciekawie będą wyglądały zasłony w białe lub kolorowe wzory. Najpopularniejsze są motywy roślinne lub drobne, geometryczne wzorki. Motywy kwiatowe i owocowe są szczególnie polecane do kuchni, w której stworzą ciepły, przyjazny klimat.

W salonach czy sypialniach ciekawie będą natomiast wglądać zasłony w delikatne listki czy gałązki. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej nietypowego, możemy znaleźć żakard z portretami lub krajobrazami, które wypełniają całą powierzchnię zasłony.


Eleganckeie zasłony żakardowe

 Powtórzony motyw z zasłon


Jeżeli chcemy, by nasze zasłony doskonale komponowały się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza, warto motyw z zasłon powtórzyć jeszcze w innym miejscu — na przykład jako wzór na tapecie czy na narzucie na łóżko. Trzeba jednak zachować umiar i ostrożność, te same wzory na zasłonach, wszystkich meblach czy dywanach mogą zepsuć efekt, przytłaczać i powodować wrażenie przesytu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz